Sponzori / partneri


R E C E N Z I E   V Y B A V E N I A


40 BELOW
- návleky na topánky
Vôbec som nemal obavy z mrazu vo vyšších výškach, lebo som vedel že mám teplé návleky na topánky. Sadli mi úplne presne a spoľahlivo držali na lezeckých topánkach. Veľmi užitočné a dobré návleky ak si chcete ochrániť nohy pred omrzlinami!
- papuče do spacáku
Nedá sa mi ani vysloviť, aké super sú tieto papuče! Veľmi ľahké, teplé a nevýslovne komfortné. Jedny z najlepších vecí vo výbave, aké som na Broad Peak mal! Skvelé.
- thermo-návleky na fľašu
Udržali vodu vo fľašiach teplú po dlhý čas! Veľmi užitočné návleky a aj pekne vyzerajú.

ABSOLUTE WILDERNESS
- predpripravené jedlá
Chilli Con Carne a "praženica" boli naozaj veľmi chutné. Stačí iba horúca voda a nepotrebujete ani dalšiu misku. Určite odporúčam pre každého, ktorý ide na viacdňovú túru a potrebuje so sebou zobrať stravu.
ACID MOUNTAIN
- acid mountain tričká
Acid Mt tričko je veľmi štýlové a príjemne sa nosí. Navyše je elegantné a vďaka nekonvenčnému vzoru je vhodné na každú príležitosť! Mal som to šťastie, že mi ich tričko sadlo aj veľkostne...:-)
BH
- BH bicykel
Pekne vyzerajúci bicykel, dobrej kvality a vhodný na bicyklovanie mimo asfaltových ciest.


EU POWER
- Sunny bag
Veľmi štýlový dizajn, ľahká a praktická taška, vhodná na bežné používanie v mestskom prostredí a výborná taška pre nabíjanie mobilov za pochodu
- mini akumulátor Move Power 2600 mAh
Veľmi štýlový, ľahký a spratný , ľahké ovládanie; veľmi praktický akumulátor pre núdzové nabíjanie mobilov
- solárny akumulátor Powerbank 30000 mAh
Možné nabíjanie dvoch zariadení naraz, dobrá kapacita, pekný dizajn, vhodná kombinácia solárneho panelu s akumulátorom; veľmi praktické zariadenie do prírody, kde nie je zdroj energie
- solárna nabíjačka 500 mAh
Ľahká, spratná a štýlová nabíjačka, vhodná ako kľúčenka, alebo aj ako módny doplnok

FENIX
- Brunton zvinovací solárny panel 14W
Veľmi štýlový dizajn, ľahký, extrémne praktický panel vďaka zrolovaniu do rolky a veľmi výkonný pri slnečnom počasí. Vhodný aj do extrémnych podmienok a veľmi praktický!
- skladací solárny panel Solaris 2W
Veľmi štýlový, ľahký, spratný a pomerne výkonný panel. Veľmi praktický panel do prírody, kde nie je zdroj energie a kde potrebujete dobiť drobnú elektroniku.
- akumulátor Brunton Revolt 9000
Akumulátor s extrémne veľkou kapacitou ale popritom malých rozmerov. Najlepší akumulátor aký som doteraz videl! Veľmi praktický a plne funkčný aj v extrémnych podmienkach; vhodný aj na outdórové športy.
- Primus termoska 1l
Ľahká a štýlová termoska s dvoma druhmi zatvárania fľaše. Veľmi praktická a vhodná aj do extrémnych podmienok.


GARMIN
- navigačný systém GPS
Naozaj cenné zariadenie! Nahrávanie trasy a aj výškomer boli veľmi presné. Systém vždy našiel minimálne tri satelitné družice pre dobrý signál. Úžasný GPS systém, ktorý je nenahraditeľný hlavne pri zlej viditeľnosti a zlom počasí.
- hodinky Garmin Fenix 3
Veľmi elegantné hodinky s veľkým displejom, veľmi jednoduché a ľahko dostupné ovládanie, pekné osvetlenie displeju, ukazovanie grafov.
Najlepšie hodinky na trhu, ale potrebné nabíjanie batérie nie je veľmi praktické. Napriek tomu veľmi užitočné hodinky!
- kamera Garmin Virb
Veľmi dobre vyzerajúca kamera s pekným dizajnom. Dostatočne pevná (padla mi 7m zo skál a nemala žiadne škrabance, funguje bezchybne); je malá ale napriek tomu veľmi praktická a navyše má funkciu GPS ku každej fotke. Naozaj pekná kamera, vhodná pre každý akčný šport (vrátane natáčania pod vodou).


JERKY
- sušené mäso vo vrecúškach
Prekvapivo výborná chuť mäsa, pekný dizajn obalu, pestrý výber chutí, ľahko konzumovateľné - nie moc tvrdé, dostatočne slané a špáradlá sú tiež v balíku! Lahodný, zdravý a veľmi vhodný doplnok každodennej stravy (aj pri náročných výkonoch)!


KATHMANDU
- stan North Star XT
Dobre stabilný aj pri silnom vetre, dostatočne priestorný pre 2 osoby, dostatočný priestor aj na odloženie vecí mimo vnútro stanu, relatívne ľahký. Celkovo, veľmi dobrý stan pre extrémne podmienky!
- vetrovka Breccia Jacket
Veľmi elegantná, štýlová a dobre vyzerajúca nepremokavá vetrovka. Výborná kvalita, ľahká a nie veľmi objemná. Najlepšia vetrovka akú som doteraz mal! Vodotesná ale pritom dostatočne priedušná.
- vak na pitie
Kvalitný vak na vodu, ktorý vám umožní ľahké pitie aj počas chôdze. Praktická vec s dostatočným objemom.
- kresadlo na oheň
Veľmi užitočný pri vysokých nadmorských výškach, kedy zapaľovače a zápalky zlyhávajú. Veľmi užitočné pri pobyte mimo civilizáciu.
- taška na plece Tanker 90l Cargo
Silná taška s pekným dizajnom, priestranná a z kvalitného materiálu. Veľmi užitočná ak potrebujete zobrať veľa vecí a mať ich stále v pohotovosti.
- lekárnička prvej pomoci
Praktická a ľahká vec, ktorá vám môže zachrániť život pri prvej pomoci v horách!
- sandále Teva Toachi
Ľahké sandále s pekným dizajnom a dobrou kvalitou. Nedráždia a neškriabu pokožku, ľahko nastaviteľné. Veľmi pohodlné hlavne po celodennej túre v ťažkých topánkach..

OUTFONE
- mobilný telefón Ranger phone S17
Robustný dizajn pre drsné prostredie, prekvapivo dobrý príjem signálu, dobrá výdrž batérie, moderný a aktualizovaný softvér. Veľmi užitočný a praktický telefón, prekvapivo spoľahlivý s celkom dobrým príjmom signálu, vhodný aj do extrémnych podmienok. V mode vysielačky mal prekvapivo výborný príjem, vlhkosti a vode odolný - vrele odporúčam.

SONY
- tablet Xperia Z4
Veľmi štýlový dizajn, ľahký, jednoduché a prehľadné ovládanie, dobrý fotoaparát, prehľadný softvér, možné použitie aj namiesto mobilu. Veľmi vhodný na bežné používanie a komunikáciu cez internet, vďaka malej hmotnosti je extrémne jednoduché zobrať tento tablet všade so sebou.
- mobil Xperia Z3
Veľmi štýlový, ľahký a spratný vďaka štíhlemu dizajnu, jednoduché a prehľadné ovládanie, výborný fotoaparát, vysoko inteligentný a prehľadný softvér. Jednoducho, najlepší mobil aký som kedy mal! Veľmi  praktické a multifunkčné zariadenie.
- kamera Exmor R
Veľmi stabilná kamera, kvalitné video a fotografie, veľa výborných funkcií. Praktická kamera pre dynamický záznam obrazu a zvuku!
SUPER LUBE
- lubrikant -40°C
Mazivo na pohyblivé časti bicykla fungovalo bez problémov aj v extrémnych podmienkach! Dokonale pracovalo aj vo vysokých výškach a pri nízkych teplotách. Perfektné mazivo!  

TENDON
- laná Tendon Lowe
Štýlový dizajn a ľahko rozpoznateľná farba, spoľahlivé a ľahké laná. Veľmi praktické a bezpečné pri istení na stene, alebo strmom svahu!
- blokant Kong
Jednoduché ovládanie a štýlový dizajn. Veľmi praktický blokant aj do extrémnych podmienok a pri náročných výstupoch.
- odsedka Dynaprot 10 Y
Pekný a štýlový vzor, ľahko rozpoznateľná farba, spoľahlivá a veľmi praktická hlavne pri istení sa k pevnému lanu, vhodné aj do náročných podmienok a pri vysokohorskom lezení
- slučka Dyneema 120cm
Pekný a štýlový vzor, ľahko rozpoznateľná farba, spoľahlivá, praktická a veľmi vhodná sľučka k lezeckému vybaveniu. TOTAL OUTDOOR
- lavínové sondy Pieps
Jednoducho skladateľné, ľahké a veľmi praktické vybavenie pri lezení v lavínových oblastiach, ktoré môže zachrániť život.
- snehové lopatky Pieps
Jednoduché, ľahké a veľmi praktické lopatky nielen pre lavíny, ale aj na vybudovanie miesta pre stan a prípadné kotvenie stanu v extrémnych podmienkach, naozaj užitočná vec!
- lavínové vyhľadávače Pieps
Prehľadné a ľahké ovládanie, pekný dizajn, ľahko rozpoznateľná farba, spoľahlivé. Najúčinnejšia a najpraktickejšia časť lavínového vybavenia! Vhodné aj do náročných podmienok s extrémne nízkymi teplotami.
- lavínový batoh Pieps
Štýlový dizajn, kvalitný materiál a dôležitá súčasť lavínového vybavenia. Vhodný pre jedno/dvoj dňové túry.


TREKLAND
- vysokohorské lezecké topánky Millet (Everest Summit)
Vysoko kvalitné materiály, veľmi teplá obuv, nie je nutné používať návleky - topánky sú dostatočne vysoké, možné použitie vnútornej vložky aj samostatne. Najlepšie topánky na expedície do extrémne nízkych teplôt a na vysokohorské výstupy!

2015-06-26 Hodinky a kamera od svetovej značky Garmin 
http://www.garmin.com.cn/

Jedna z najlepších svetových značiek navigačných systémov, hodiniek a oudoorových kamier Garmin, nám padla do náručia vďaka veľkému prispeniu majiteľa cyklistického obchodu BH, ktorý je zároveň aj distribútorom vecí značky Garmin . Vďaka jeho pomoci dostane naša výprava hodinky s výškomerom a outdoorovú kameru. A aby toho nebolo málo, tak nám zároveň pomôžu s výškomerným prístrojom, ktorý je podmienkou Guinnessovej knihy rekordov. Veľmi veľká vďaka!

2015-06-06 SuperLube - lubrikant na bicykel do extremne nízkych teplôt
http://www.super-lube.com/
SuperLube, ako výrobca vysoko kvalitných a zime odolných mazív, nám poskytne lubrikant, ktorý umožní bicyklu fungovať aj pri -40°C. Bez pomoci SuperLube by sa naše bicykle premenili na nepohyblivé konštruckie, ktore by sme beznádejne skúšali rozhýbať. Veľmi pekne ďakujeme za dôležitú pomoc!2015-06-04 Kamera na nahrávanie výstupu od značky RICOH
http://www.ricoh-imaging.eu/

Som veľmi rád, že sa nám podarilo nadviazať kontakt s RICOH (výrobca kamier, športovej optiky, ale aj kancelárskej techniky a bezpečnostných systémov), ktorý nám ponúkol kameru na natáčanie výstupu a dúfame, že aj samotného Guinnesovho rekordu! Sme s nimi v stálom kontakte a dúfame, že sa nám podarí uzavrieť úspešnú dohodu. Vopred veľmi pekne ďakujeme!

2015-05-31 Bicykel BH od obchodu v Číne! 
http://www.bhbikesasia.com/front_show/main/main.php

Po neúspešnom oslovení bicyklových výrobcov na Slovensku a v Európe, som ako poslednú možnosť vyskúšal obísť bicyklové obchody neďaleko môjho bytu v Kunmingu. Na moje veľké a príjemné prekvapenie sa mi pravdepodobne podarí získať bicykel od obchodu, ktorý je distribútorom kvalitných a značkových bicyklov BH. Ponuka prichádza v pravú chvíľu a dúfam, že sa nám dohodu podarí dotiahnuť do úspešného konca. Vopred veľmi pekne ďakujem

2015-05-19 Spolupráca so Sony Mobile na Slovensku
http://sonymobileshop.sk/
Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nadviazať kontakt s popredným výrobcom elektroniky na svete, s firmou Sony Mobile. V prípade úspešnej dohody by nás firma Sony vybavila tabletom (na komunikáciu so svetom), mobilom (na komunikáciu s rodinami) a kamerou (pre záznam priamo so svahov Broad Peaku). Veľmi si prajeme, aby dohoda dopadla priaznivo a vopred ďakujeme za skvelú podporu!

2015-05-18 Bicykel od Rock Machine
http://www.rockmachine.us/en/home/
Možná ponuka od Rock Machine (výrobca veľmi odolných a špičkových bicyklov) prichádza naozaj v pravý moment! Sponzora pre odľahčený bicykel, ktorý by bolo možné zobrať až na vrchol Broad Peaku, sa mi možno podarilo nájsť naozaj na poslednú chvíľu. Dúfam v skorú a úspešnú dohodu! Vopred veľká vďaka!

2015-04-10 Sponzor FENIX 
http://www.brunton.com/
Šťastie zrejme stojí na našej strane, pretože Fenix - distribútor viacerých outdoorových značiek - pomôže našej expedícii dodaním solárnych panelov rôznych výkonov a horúci čaj ma na svahoch bude stále hriať z ich termosky. Za ich štedrú pomoc im veľmi pekne ďakujeme!


2015-04-08 Sponzor FORTY BELOW
http://www.40below.com/
Náš ďalší sponzor 40Below - výrobca výstroje do extrému - mi prisľúbil že mi prispeje na expedíciu zatepľovacími čižmami. Moje palce na nohách už utrpeli omrzliny dva krát a preto je veľká pravdepodobnosť že sa to stane znova. S čižmami od 40Below by som sa toho nemusel vôbec obávať. Som s nimi stále v kontakte a tak dúfam, že dohoda padne čo najskôr. Ďakujem!

2015-04-08 Sponzor EU-POWER
http://eu-power.sk/
Predajca (ale tiež montáž a servis) energetických systémov z obnoviteľných zdrojov energie - to je náš ďalší sponzor EU-POWER, ktorý nás zabezpečí solárnym panelom, ktorý nás nikdy nenechá bez energie do našich vysielačiek, satelitného telefónu, alebo laptopu. Sme tomu ešte viac radi aj kvôli tomu, že práve komunikácia so základným táborom je nesmierne dôležitá a môže nám dokonca zachrániť naše životy! Takže, obrovská vďaka!

2015-04-03 Sponzor - OUTFONE
Som veľmi rád, že vám môžem predstaviť ďaľšieho z našich sponzorov: je ním OUTFONE - výrobca ne-komunikačnej techniky. V našom prípade nás Outfone vybaví niekoľkými pogumovanými telefónmi - RANGERFONE S15! Tento telefón v sebe zahrňuje nielen vysielačku a kompas, ale dokonca aj GPS navigačný systém. Takto určite ostaneme v spojení a ani sa dúfam nestratíme. Veľmi pekne ďakujeme!

2015-04-02 Sponzor - TOTAL OUTDOOR
http://www.totaloutdoor.cz/

Veľmi dôležitým sponzorským partnerom sa nám stáva aj Total Outdoor - výhradný distribútor rôznych outdoorových značiek pre Slovensko a Českú Republiku. Požičia nám veľmi dôležité lavínové vybavenie, ktoré nám môže zachrániť naše životy! V takomto prípade sa snáď ani nedá dostatočne poďakovať - veľká vďaka!

2015-03-18 Sponzor - JERKY
http://www.jerky.czVďaka ďalšiemu sponzorovi nebudeme na svahoch Broad Peaku hladovať! Sme veľmi radi, že JERKY - obchod so sušeným mäsom - nás zásobí zdravým a energetickým jedlom.
Z ich sortimentu si budeme mať čo vybrať: bravčové, hovädzie, kuracie či dokonca morčacie mäso! Ďakujeme a už sa tešíme na večere v stane!  http://www.jerky.cz

 

2015-03-17 Sponzor - ABSOLUTE WILDERNESS
Nathanovi sa podarilo uzavrieť (už takmer) perfektnú dohodu na zásobenie našej dvojice s výrobcom chutnej nutričnej stravy pre športovcov - Absolute wilderness.
http://www.absolutewilderness.co.nz/
Ich najväčším krédom je výroba stravy ktorá je vysoko nutričná, ľahká, veľmi chutná a určená predovšetkým  pre športovcov a lezcov. Ich tajomstvom zachovania chuti a arómy je suché zmrazenie potravín. Už teraz sa tešíme na chutné jedlá! Ďakujeme!   http://www.absolutewilderness.co.nz/


2015-03-16 Sponzor - TREKLAND

http://www.trekland.sk/
Jeden z popredných slovenských outdoorových obchodov sa stáva našim ďalším potencionálnym sponzorom. 
Je ním Trekland - obchod so všetkým čo pri lezení a kempovaní v horách potrebujete!
Som s nimi v stálom kontakte a v prípade úspešnej dohody mi poskytnú okrem iných vecí aj jednu z najhlavnejších častí vybavenia - vysokohorské expedičné topánky od Millet. Vopred ďakujem a dúfam v úspešnú dohodu!   http://www.trekland.sk/

2015-03-13 Sponzor - KATHMANDU
S veľkým šťastím sa mi podarilo vyhrať žiadosť o sponzorstvo pre outdoorovú značku KATHMANDU!
Žiadosť bolo treba vyplniť ešte pred 28.2.2015 (čo sa mi aj na poslednú chvíľu podarilo :-)) a zároveň som sa kvôli tomu musel stať členom ich klubu (teda zaplatiť malý členský poplatok). Ale určite sa to oplatilo! Už čoskoro od nich dostanem ja a aj Nathan (môj lezecký partner), nepremokavú vestu, turistické topánky, dve vysielačky, 90 litrovú cestovnú tašku, vysokohorský stan a sandále...   Veľmi pekne ďakujeme!!    www.kathmandu.co.nz

2015-03-13 Sponzor - TENDON
Som veľmi rád, že sa nám ozval ďaľší sponzor TENDON z Čiech - výrobca veľmi kvalitných lán a lezeckej výbavy.
Veľmi účelne pomôžu našej expedícii dodaním dvoch 50 metrových lán pre ťažšie úseky na skalách, odsedku v tvare Y a jeden blokant pre výstup po lane. Ďakujeme!
http://www.mytendon.com/


2015-03-13 Sponzor - ACIDMOUNTAIN 
http://acidmountain.net/
Sme radi že našim prvým sponzorom sa stal acidMountain - obchod štýlových tričiek s originálnou potlačou, ktorú si mladý kolektív aj sám navrhuje! Okrem pekného trička mi acidMountain poskytne aj finančnú pomoc! Veľmi pekne ďakujem!
http://acidmountain.net/
 Broad peak 2015 - pokus o svetový rekord

Touto cestou chcem požiadať všetkých, ktorí by nám chceli pomôcť uskutočniť náš plánovaný sen.
Prosím prispejte na sponzorstvo pre horolezeckú expedíciu na 8050 metrov vysoký Broad Peak v Pakistane, pri ktorej sa ja a môj lezecký partner pokúsime o svetový rekord v bicyklovaní v najvyššej nadmorskej výške (v prípade úspechu bude uvedený aj v Guinnessovej knihe rekordov, http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/highest-altitude-%28cycling%29  ).

Broad Peak je na hranici Pakistanu s Čínou a je 12-tym najvyšším vrcholom na svete. Slovenská noha na ňom stála dokopy 4-krát a ja sa chcem pokúsiť o jeho piate Slovenské zdolanie.

Mojím doteraz najväčším úspechom bol výstup na Muztagh Ata (7500m) v západnej Číne, ako aj ďalšie úspešné výstupy na hory v Európe (Francúzsko, Taliansko, Fínsko, Anglicko...) USA, Novom

Zélande, Indonézii a v ďalších krajinách. Môj osobný profil nájdete tu: http://broadpeak2015.blogspot.com/p/blog-page_48.html


Môj tímový kolega Nathan Dahlberg je bývalý profesionálny cyklista Tour de France, ktorý súťažil vo viac ako 55 krajinách po celom svete. Medzi jeho horolezecké výstupy patria napríklad vrcholy v Číne, Pakistane, USA, ale aj na jeho rodnom Novom Zélande.

Okrem plánovaných rozhovorov v rádiách, článkov publikovaných v cestovateľských časopisoch a spomenutí vo verejných televíziách, našu expedíciu bude možné sledovať aj on-line na našej web stránke (http://broadpeak2015.blogspot.com/ ) a tiež na Facebooku a Twitteri.
Okrem toho plánujem ponúknuť multimediálnu prezentáciu o našom výstupe aj festivalu Hory a Mesto (s viac ako 7000 návštevníkmi) a zapojiť sa do fotografických súťaží s našimi najlepšími fotografiami.

Vaše sponzorstvo (buď finančné, alebo formou sponzorských darov) mi umožní financovať cestovné náklady, lezecké povolenia a nákup všetkého potrebného vybavenia, ktoré je na takéto vysokohorské lezenie nevyhnutné.

Za Vaše sponzorstvo Vám vďačne ponúkneme:

firemné meno a logo pri mene expedície
● meno a logo firmy zobrazené v našej expedičnej brožúre
● meno a logo firmy zobrazené na úvodnej strane našej on-line blog-webstránky
● fotografie a krátke video na vrchole spolu s firemným transparentom (vrcholové fotografie budú vydané v brožúre, na blog-webstránke, facebooku a twitteri)
● fotografie a krátke video s firemným transparentom a vašimi produktmi v základnom tábore
● meno a logo firmy viditeľné na našom oblečení (a viditeľné aj na publikovaných fotografiách)
● logo a firemné meno zahrnuté vo všetkých prezentáciách expedície
oblečené tričko z potlačou firemného loga a mena pri prezentáciách a mediálnych podujatiach  
● fotoalbum z expedície a DVD s videami
● prezentácia expedície vo vašej firme (na vyžiadanie)
● link na Vašu firmu priamo z našej blogovej webstránky
● detailné recenzie vaších produktov, ktoré na expedíciu ponúknete
● výhradné právo prvého kontaktu pri nasledujúcej výprave na ďalší vrchol

Dúfame, že prejavíte záujem o sponzorovanie našej výpravy akoukoľvek formou.
V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím neváhajte  kontaktovať na zdengo2002@yahoo.com, prípadne nechajte na seba kontakt na tejto webstránke a ja sa Vám čoskoro ozvem späť.

Ďakujem za váš čas a zváženie sponzorstva.

Bankové konto pre finančné príspevky:  SK8202000000002319159055 / 0200 VUB banka