Úvod

V júli 2015 sa tím zložený z lezcov zo Slovenska, Nového Zélandu, Rumunska a Bulharska pokúsi nielenže zdolať 8051m vysoký Broad Peak v Pakistane, ale navyše sa pokúsime dvaja z nás o prelomenie svetového rekordu v bicyklovaní v najvyššej nadmorskej výške!!!
V prípade úspechu bude tento výkon zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov!

Broad Peak je na hranici Pakistanu s Čínou a je 12-tym najvyšším vrcholom na svete. Slovenská noha na ňom stála dokopy 4-krát a ja sa chcem pokúsiť o jeho piate Slovenské zdolanie.

Vrchol leží v pohorí Karakorum a je len 8km od najťažšej a najuznávanejšej 8-tisícovej hory sveta K2 (Broad Peak je tiež nazývaný ako vrchol K3).
Pohorie Karakorum ponúka jednu z najúchvatnejších scenérií na svete...
vďaka najväčšej koncentrácii vysokých vrcholov na jednom mieste. 
Obrovský masív ľadovca, ktorý tečie dolinou je obklopený vysokými a strmými štítmi, ktoré tvoria sprievodnú aleju priamo k 8tisícovým štítom ako sú Gashebrum I, Gashebrum II, Broad Peak a K2.
Veľa lezcov pokladá práve túto scenériu za jednu z najkrajších na našej planéte. Je tak obrovská a dominantná, že sa človek pri nej cíti úplne bezmocný, ale zároveň nevysloviteľne dojatý jej krásou.
Náš tím sa bude musieť tvrdo pripraviť na zdolanie 8-tisícového strmého štítu, ktorý si vyžaduje nielen dobrú prípravu a výstroj, ale aj veľký kus šťastia s počasím a nástrahami, ktoré nás môžu v Islamskej časti sveta stretnúť...
Napriek svojej kráse vedia ľadovcové trhliny, hlboký sneh, silný vietor, veľmi nízke teploty, nedostatok kyslíka a hlavne vysoká nadmorská výška urobiť z nášho vrcholu ťažko pokoriteľný cieľ, ktorý vie kruto potrestať každú chybu, alebo precenenie vlasných síl.

Preto sa možno zdá až šialené skúšať zdolať túto horu ešte aj s bicyklom. Nás však táto myšlienka nadchla natoľko, že túto ťažkú skúšku chceme podstúpiť.

Vopred ďakujeme všetkým za podporu a prianie šťastia!

“Nezdolávame hory, ale samých seba.”
-- Edmund Hillary
--