PRIEBEH LEZENIA


Nefungujúci satelitný telefón nás kompletne odrezal od vonkajšieho sveta a civilizácie. Ani Broad Peak ani Guinessov rekord neboli pokorené kvôli zlému počasiu a veľa snehu.

Ani po nekonečných 5 nociach v Kempe 2 sme sa nedočkali vytúženého počasia. Aby toho nebolo málo na nálade nám ubral aj škaredý 300 metrový pád nášho spoluleziaceho.(viac informácií napíšem po príchode na Slovensko a dostanem sa k môjmu počítaču).

V tejto chvíli sme všetci spoločne a zdraví (okrem môjho ťažkého kašľa, ktorý som chytil v Kempe 2 ) na ceste späť do Islambadu.
 
2015-07-29 Kvôli snehovej búrke sme sa museli vrátiť do základného tábora
Nathan má na hlave štyri stehy a k tomu stratil jeho ruksak s dokladmi a inými dôležitými vecami čo mu nepridáva na nálade... Dostal som sa na Kemp 2, ale museli sme sa kvôli snehovej búrke vrátiť späť do základného tábora. Tu teraz čakáme na lepšie počasie.

2015-07-24 Môj kamarát Nathan spadol na strmom svahu 30 metrov
Kemp 1 bol veľmi náročný a nešťastný. Na veľmi strmom svahu sa Nathan pošmykol a padal 30 metrov. Pri páde si poranil hlavu. Musel sa vrátiť naspäť do základného kempu. Prichádza zlé počasie.

2015-07-14 Kvôli zosuvu pôdy sme ostali zaseknutí
Iba 30km od Skardu a po 30 hodinách ťažkej výpravy sme ostali zaseknutí kvôli zosuvu pôdy pred nami, ktorá zavalila polovicu cesty a tú druhú zablokovali obrovské kamene. V úplnej tme sa mi podarilo preliezť cez túto prekážku (a vodu) s 25kg batožinou na chrbte. Na druhej strane ma vyzdvihol vedúci cestovnej agentúry autom. Do postele sa mi konečne podarilo dostať o 3 hodine ráno.

2015-07-13 30 hodinová cesta autobusom do Skardu
Vyzdvihnutie mojej batožiny trvalo 2,5 hodiny a vyžiadalo si to presne 15 podpisov rôznych úradníkov na mojich cestovných dokladoch. Taktiež som musel zaplatiť veľa peňazí rôznym prepravným spoločnostiam a konečne som dostal svoje veci zo Slovenska. Nákup trekingovej obuvi na poslednú chvíľu (Katmandské topánky sú mi príliš veľké) a môže sa nastupovať na autobus. Prvý ma však nechcel zobrať aj napriek platnému lístku, a tak som čakal 5 hodín na ďalší, ktorý ma konečne zobral do Skardu.

2015-07-12 Komplikácie pokračujú
Moje trápenie pokračovalo aj dnes. Lístky sa mi nepodarilo získať ani na letisku, ani na centrále Pakistanských aerolínií. Bolo mi povedané, že nasledujúce 2 dni sú zrušené všetky lety z dôvodu zlého počasia. Ostávala mi posledná možnosť, rozhodol som sa ísť 30 hodín autobusom po divokom teréne Karakoramskej cesty.

2015-07-11 V Islambáde
Nanešťastie sa mi dnes nepodarilo vyzdvihnúť moju veľkú Cargo batožinu na letisku, pretože mi bolo povedané, že cez víkendy Cargo batožiny nevydávajú. 

Špeciálne horolezecké topánky, elektronika od Sony, laná a veľa ďalších dôležitých vecí je to, bez čoho nemôžem pokračovať s mojím tímom. Do utorka preto musím ostať v Islambáde, kedy dúfam chytím prvý ranný let a pripojím sa k môjmu tímu.


2015-07-10 Odlet do Pakistanu
Práve dnes som odletel do Pakistanu. Ďakujem všetkým za podporu a povzbudenie!

______________________________________________________________________

Od 1.júla 2015 tu môžete sledovať ako sa nám na kopci darí, čo je nové na svahoch a či sa nám podarilo dostať na vrchol a z neho... :-)